Okružné plavby - Svet zážitkov a komfortu

Okružné plavby patria vo svete medzi najobľúbenejšie formy dovoleniek. Loď predstavuje elegantný plávajúci rezort, kde nájdete zábavu a služby špičkovej kvality. Po nalodení je o Vás profesionálne postarané a ste to Vy, kto začína svoju dovolenku snov. Komfortné ubytovanie v kajutách, vynikajúca kuchyňa, obchody, bazény, kúpele, fitnescentrá, salóny krásy, kiná, kaviarne, bary, diskotéky, kasína, živá hudba, fascinujúci nočný život – každý si vyberá podľa svojej chuti.
Plavba na výletnej lodi však ponúka i niečo viac ako klasické dovolenky. Dynamiku. Zatiaľ čo sa Vy zabávate alebo relaxujete, Váš plávajúci hotel je v pohybe a chystá pre Vás stále nové atraktívne miesta na objavovanie. Oddychujete a zároveň i pohodlne cestujete k vysnívaným destináciám. Na recepcii si môžete každý deň vybrať z pripravených organizovaných výletov na pevnine, ktoré Vám umožnia počas plavby spoznať veľký kus sveta. Tešte sa už teraz na cestu do sveta, kde sú vaše potreby v rukách profesionálov.

Motivačné cesty, eventy a incentívy
Luxusné lode disponujú aj moderne vybavenými konferenčnými priestormi, sú preto ideálne aj pre Vaše obchodné stretnutia, rokovania a incentívne cesty. Na rozdiel od organizovania vášho eventu v hoteli alebo kongresovom centre, kde platíte nemalé poplatky za prenájom a technické vybavenie, loď vám ponúka tieto služby bez poplatku. Robte biznis na lodi a spojte príjemné s užitočným.

Okružná plavba – čo vás čaká na lodi

Predovšetkým pohodlie, prvotriedny servis, lahodné jedlo a vynikajúca zábava.

V každej kajute môžete očakávať hotelový komfort a je len na vás, či si vyberiete ubytovanie bez výhľadu na more alebo s lodným oknom či balkónom. Ak sa rozhodnete pre kajutu s balkónom, môžete si vďaka 24-hodinovému kajutovému servisu každé ráno vychutnať romantické raňajky s priamym výhľadom na more.

Po celú dobu pobytu je vám k dispozícii starostlivosť kajutového stewarda.

Vynikajúce kulinárske špeciality vám šéfkuchár pripraví počas celej plavby, naviac s príležitosťou ochutnať i miestnu kuchyňu.

Pokiaľ loď počas dňa nekotví v žiadnom prístave, príjemný deň na mori môžete prežiť na slnečnej palube pri bazéne, športovci môžu využiť moderne vybavené fitness centrum alebo prežiť hodinku na minigolfe. Môžete sa zúčastniť kurzov, súťaží, tancov a cvičení, ktoré prebiehajú po celý deň.
I deťom sa bude plavba páčiť – na väčšine lodí je na slnečnej palube tobogán a detský bazén. V herni pre deti pripravujú animátorky každý deň iný program.

Večery sú spoločenskou udalosťou. So západom slnka na vás čaká romantický tanec pri živej hudbe, zábavné programy v lodnom divadle, nočný život v baroch alebo diskotéka až do rána.

Na luxusných lodiach panuje príjemná multikultúrna atmosféra, vďaka ktorej si vychutnáte pravú zahraničnú dovolenku v netradičnom štýle. Zistíte, že plavba výletnou loďou je veľmi pohodlný spôsob poznávania sveta s množstvom zážitkov a bez vybaľovania kufrov.

Dôraz sa kladie na úroveň služieb

Na lodi ste na prvom mieste vy – a to už od okamihu nalodenia. Zaujme vás dokonalá organizácia. „Majú to vymakané.“
Je bežné, že posádka vás srdečne privíta osviežujúcim kokteilom a uvedie do kajuty. Personál je k vašim službám deň i noc. Úsmev, ochota a prívetivosť sú samozrejmosťou.
Cieľom je poskytnúť vám primeranú úroveň pozornosti, na ktorú si veľmi radi zvyknete. Či už ide o chladivé osušky po návrate z výletu alebo 24-hodinový kajutový servis. Personál sa s potešením postará o váš nadštandardný komfort.
Po návrate z pobrežného výletu vás očakáva netradične ustlatá posteľ, darček na vankúši, alebo karta s predpoveďou počasia na ďalší deň.
Priateľský personál neustále hľadá nové spôsoby, ako pre vás zabezpečiť príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku. Dajte im vedieť, ktorý dezert alebo nápoj vám chutí a čo sa vám na lodi páči. Neskôr vás môžu prekvapiť a osloviť vaším menom na obľúbenom mieste paluby.

Harmónia do najmenšieho detailu
Príjemne vás prekvapí i zmysel pre detail, pretože nezabudnuteľná atmosféra na lodi vzniká i vďaka maličkostiam. Mnohé prvky navrhovali svetovo uznávaní architekti a dizajnéri, čo uvidíte na prvý pohľad, len čo sa nalodíte.
Priestory skrášľujú čerstvé rezané kvety, zelené črepníkové rastliny, obrazy, mozaiky a hodnotné umelecké artefakty.

Bohatý výber pre telo i dušu
Od vynikajúcich kulinárskych špecialít až po fitness a wellness centrá – loď ponúka mnoho spôsobov, ako pohladiť telo i dušu. Nájdete tu možnosti zábavy pre každú generáciu: aktivity pre deti, kultúrne programy i zábavný nočný život pre dospelých.

Všetko tak, aby ste si mohli vychutnať každý okamih.Dokonalá kombinácia romantiky, poznania a zábavy

Vydajte sa s nami na more s lodnými spoločnosťami s dlhoročnou tradíciou v organizovaní okružných plavieb. Plavba na výletnej lodi je výnimočnou dovolenkou, ktorá kombinuje pobytový a poznávací zájazd, naviac okorenený romantikou cestovania na morských vlnkách. Každý deň ste na inom vzrušujúcom mieste, a pritom v komforte a pohodlí. Za jediný týždeň môžete navštíviť až 7 prístavov v 4 rozličných krajinách sveta.
Z prístavu, ktorý je spravidla v blízkosti centra mesta, sa môžete vydať len tak naľahko za blízkymi pamätihodnosťami, nákupmi či na romantickú prechádzku.
Ak dáte prednosť organizovanému výletu so sprievodcom, stačí si ho vopred rezervovať a môžete zamieriť na potulky mestom alebo do turisticky obľúbených miest.Nezabudnuteľné chvíle na palube

Okružná plavba je cesta nových objavov. Na palube výletnej lode zažijete množstvo zábavných aktivít, ktoré rozšíria váš horizont.
Ochutnáte lahôdky medzinárodnej kuchyne pripravené svetovo uznávanými šéfkuchármi. Skúsený someliér vám naleje víno najlepšej kvality podľa vášho výberu. Očarí vás pohľad z paluby na šíre more a belasé morské vlnky.
Palubné podujatia s nádychom multikulturality sa stanú mementom vašich spomienok na plavbu snov.

Výborná lodná kuchyňa
V štýlových reštauráciách nájdete široký výber jedál medzinárodnej kuchyne. Bufety ponúkajú i miestne špeciality podľa navštívených krajín a prístavov.
Menu v reštaurácii obvykle zahŕňa predjedlo, prvý chod, hlavný chod s mäsom alebo rybou, šalát, syry, dezert a zmrzlinu.
Na vyžiadanie je tiež vegetariánske menu alebo jedlá na základe špeciálnych diétnych požiadaviek. O špeciálnu diétu môžete požiadať pri rezervácii plavby.

Raňajky môžete mať vo svojej kajute alebo v bufetovej reštaurácii.
Obed sa podáva v bufetovej reštaurácii alebo v reštaurácii s obsluhou.
Večeru si vychutnáte v reštaurácii s obsluhou pri pridelenom stole.

Galavečera s kapitánom je príležitosťou pre špeciálne menu, slávnostnú atmosféru a prítomnosť kapitána a jeho dôstojníkov.
Počas plavby sa konajú rôzne gastronomické udalosti, veľkolepý a lákavý polnočný bufet, tematicky zamerané bufety alebo polnočné prekvapenia v salónoch. Zvláštne menu je podávané počas Vianoc, Silvestra a Veľkej Noci.
Na mnohých lodiach nájdete reštaurácie á la carte a klubové reštaurácie, kde vaše jedlo pripravia renomovaní šéfkuchári zo všetkých kútov sveta.

V lodných baroch a kaviarňach vás čaká široký výber talianskych a medzinárodných vín, liehovín a nealkoholických nápojov. V tematicky zameraných baroch si môžete vybrať najlepšie vínka rôznych ročníkov, šampanské, sekty a miešané nápoje.
Na nápojoch môžete počas plavby ušetriť kúpou špeciálnych nápojových balíčkov na alkoholické i nealkoholické nápoje.

Ako si vybrať správnu plavbu

Výletné lode sa zvyčajne plavia na pravidelných okružných trasách podľa ročných období. Od jari do jesene sú to tradičné a obľúbené plavby Stredozemné more.
Od apríla do novembra sa pohybujú na najkrajších trasách z talianskych prístavov ku gréckym ostrovom a do Turecka, prípadne západným Stredomorím na Maltu, Baleáry, do Tuniska a Španielska. Plavia sa za slnkom na Kanárske ostrovy, do Egypta, Grécka alebo na Cyprus.
Počas krátkeho severského leta sú tiež vyhľadávané osviežujúce plavby Nórske fjordy, na Island alebo k pobrežiu Baltického mora.

Na jeseň väčšina lodí smeruje do teplejších destinácií a cez Atlantik.

Najobľúbenejšou zimnou destináciou je jednoznačne Karibik. Milióny turistov lákajú prekrásne pláže karibských ostrovov Guadeloupe, Martinique, Svätá Lucia, Tortola, Antigua, Dominikánska republika, Barbados, Aruba, Isla Margarita, Honduras, Kajmanie ostrovy. Pri plavbe ku krásam Karibiku môžete navštíviť i legendárne Miami na Floride.

Pohladením zmyslov pre všetkých milovníkov divokej prírody je určite Aljaška. Nalodíte sa v kanadskom meste Vancouver, ktoré vás očarí prekrásnym pobrežím a multikulturalitou.

Záujemcom o ďalšiu exotiku sú určené plavby Hawai, Emiráty, Omán, Bahrajn.
Ak vás láka podmanivá krása južnej Ázie, vydajte sa loďou zo Singapuru do Indonézie, Vietnamu, Bornea a Malajzie.
Perličkou pre náročných sú plavby k mestám Sydney, Hongkong či Šanghaj.
Očarujúca je Austrália, Nový Zéland či Latinská Amerika.
Ostrovy Maurícius či Seychely navštívite pri plavbe po Indickom oceáne. Pre fajnšmekrov je tu ľadová Antarktída.

Okružná plavba na lodi podľa vášho výberu

Keď máte určenú destináciu, odporúčame venovať čas i výberu lode, na ktorej chcete prežiť svoju dovolenku.
Ak cestujete s deťmi, zvoľte väčšiu a modernejšiu loď. Tu sú pre vaše deti pripravené zábavné atrakcie a bohatý program a vy si naozaj odpočiniete.
Pokiaľ chcete zažiť skôr romantickú dovolenku a vychutnať si krásu mora v pokojnejšej atmosfére, odporúčame výber niektorej z menších a komornejších lodí.

Všetky kajuty i spoločné priestory na lodi sú plne klimatizované.

Vybavenie luxusnej lode vo všeobecnosti zahŕňa:

 • reštaurácie, bary, salóny, kaviarne, slnečné terasy
 • kino, divadlo, tanečné sály, konferenčné miestnosti
 • diskotéku, kasíno, výherné automaty,
 • bazény, vírivky, bežeckú dráhu, fitness centrum s priamym výhľadom na more,
 • solárium, saunu, kaderníctvo, kozmetiku, masážny salón,
 • detské kluby, nákupné centrum, internetovú kaviareň, knižnicu
 • recepciu, centrum pre rezerváciu fakultatívnych výletov na pevnine,
 • lekársku službu, lodnú kaplnku
 • ...a k tomu bonus – stály výhľad na more.

Dobrodružstvá na pevnine

Jednou z predností plavby je návšteva nových krásnych miest našej Zeme. Objavujte, ako žijú rôzne kultúry, spoznajte neznáme miesta a ich tajomnú históriu, exotické chute a vône.
Výlety na pevninu boli starostlivo vybrané, aby ste uvideli to najlepšie a zároveň strávili čas podľa svojej chuti. História, geológia, príroda, kultúra, vodné športy, nakupovanie – to sú len niektoré z tém spoločných výletov, ktoré si môžete rezervovať na palube.
Z lode môžete vyjsť i na prechádzku po pobreží alebo do centra mesta s partnerom alebo priateľmi.

Čokoľvek si zvolíte, lodná spoločnosť Vám vyjde v ústrety pri každej destinácii, kam sa priplavíte.Pred nalodením

Dopravu do miesta nalodenia vám zabezpečíme letecky alebo môžete využiť dopravu vlastným autom. Vo väčšine prístavov pri plavbách po Stredomorí je možnosť parkovania. Parkovať môžete priamo v prístave nalodenia počas celej plavby.
Váš cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po skončení plavby. Pred vycestovaním obdržíte palubné dokumenty vystavené na vaše meno.

Medzi palubnými dokumentami od lodnej spoločnosti nájdete:

 1. palubnú vstupenku - s ňou sa musíte preukázať spolu s pasom pri nalodení,
 2. batožinový štítok - je dôležité, aby bola batožina označená vaším menom, číslom kajuty, názvom lode a dátumom plavby.
  Nalodenie a prvý deň

Nalodenie začína zvyčajne 3 hodiny pred plánovaným odjazdom lode. Vašu batožinu (označenú batožinovým štítkom) si prinesiete k vchodu lodného terminálu a odovzdáte ju nosičom, ktorí ju donesú priamo k vašej kajute. Služby nosičov batožiny sú pre vás grátis, platí ich lodná spoločnosť.

Pred nalodením prejdete cez pasovú a colnú kontrolu. Lodné spoločnosti zaručujú na palubách svojich lodí vysokú úroveň bezpečnosti. Kvalifikovaná a trénovaná bezpečnostná služba je vždy prítomná na palubnom mostíku pri naloďovaní a vyloďovaní.

Do kajuty denne obdržíte program na ďalší deň, tzv. lodné noviny. Obsahuje aktivity na najbližších 24 hodín: šport, filmy, palubné podujatia, časy stravovania, navigačné správy, informácie o prístavoch, vylodení atď.

Palubná karta
Po skontrolovaní cestovných dokladov dostanete palubnú kartu. Táto magnetická karta slúži ako vaša identifikačná karta, kľúč od kajuty a taktiež ňou môžete platiť všetky vaše výdavky na palube (nápoje v baroch, práčovňu, salóny krásy, obchody, fotografa,...).
Po nalodení už peňaženku nebudete potrebovať.
Aby ste palubnú kartu získali, musíte dať do zálohy hotovosť, cestovné/euro šeky alebo podpíšete doklad o autorizácií vašej kreditnej karty (prijímajú sa kreditné karty VISA, Visa Electron, MasterCard, American Express a JCB). Neprijímajú sa osobné šeky, Diners International a karty Discovery.Čo je zahrnuté v cene

Okružné plavby už nie sú nedostupnou luxusnou dovolenkou. Výška ceny závisí v podstatnej miere na sezóne, type kajuty a včasnosti rezervácie.
Plavbu odporúčame vyberať včas. I tu platí ponuka „first moment“, kedy môžete výrazne ušetriť v prípade rezervácie plavby s dostatočným predstihom. Pri včasnom plánovaní navyše získate oveľa lepší výber kajuty z ponúkaných kategórií ubytovania.
Ak plánujete cestu s deťmi, príjemne vás prekvapí, že u väčšiny plavieb majú deti do 17 rokov výrazné zľavy, prípadne sú i zdarma.

V cene plavieb ponúkaných lodných spoločností sú zahrnuté tieto služby:

 • okružná plavba a pobyt v klimatizovanej kajute rezervovanej kategórie
 • stravovanie na palube – plná penzia: raňajky, obed, popoludňajšia káva, večera, polnočný bufet
 • 24-hodinový kajutový servis s možnosťou donášky kontinentálnych raňajok priamo do kajuty
 • uvítací a rozlúčkový koktejl (na väčšine lodí)
 • využitie športových, spoločenských a zábavných stredísk na palube
 • účasť na palubných podujatiach
 • palubné poplatky
 • transport batožiny pri nalodení a vylodení

Kto bude s vami „na jednej lodi“?

Vek návštevníkov výletných lodí sa čoraz viac posúva k nižším číslam. Počet mladých párov na poznávacej dovolenke alebo svadobnej ceste neustále rastie. Stretnete tu skupinu relaxujúcich mladých ľudí, rodinku dovolenkujúcu s deťmi i obchodných partnerov na pracovnom stretnutí.
Spoznáte zaujímavých ľudí zo všetkých kontinentov, vymeníte si cestovateľské zážitky a príhody ľudí z rôznych kútov Zeme.
Všetci títo ľudia majú jednu vec spoločnú. A tou je, že si chcú užívať, odpočívať a relaxovať, čo je na okružných plavbách veľmi ľahké.
Môžete robiť všetko, čo len chcete...alebo aj nič

Zábava a fascinujúci nočný život

Animačný tím organizuje počas dňa rôzne aktivity na horných palubách i v spoločenských miestnostiach. Každý večer je teda unikátnou príležitosťou pre nové zážitky. Týchto aktivít a podujatí sa môže zúčastniť každý hosť.
V hlavnom salóne vás pobaví show s profesionálnymi tanečnicami a bavičmi.
V nádhernom divadle vás nadchne predstavenie špičkových artistov, hudobníkov a spevákov.
Za príjemným relaxom môžete zájsť napríklad do baru so živou hudbou.
Ak dáte prednosť zábave, karaoke môže byť to pravé. Zábava až do rána na vás čaká v nočnom klube, kde hrá DJ jeden hit za druhým.
Zájdite na drink do niektorého z lodných barov alebo si zatancujte v tanečnej sále pri živej hudbe.
Prehľad všetkých udalostí na palube nájdete v lodných novinách.

Cestovanie s deťmi

Cestujúci mladší ako 18 rokov sa plavia iba v sprievode rodiča alebo inej dospelej osoby.
Pre plavbu s deťmi odporúčame zvoliť si modernú veľkú loď, ktorá ponúka široký výber programov pre deti všetkých vekových kategórií. Tieto lode sú vybavené herňami, kĺzačkou, detskými bazénmi, klubovňami. Väčšie deti nadchne bohatá ponuka zaujímavých aktivít – honba za pokladom, maškarný ples či tanečný kurz salsy.
Lodné kluby určené pre deti a mládež sú vybavené rôznymi spoločenskými hrami, videohrami, knihami.
Deti sa stravujú spolu s rodičmi v reštauráciách a môžu využívať bazény pod dohľadom.

Morská choroba?

Trasy plavieb sú podľa možnosti vybrané tak, aby lode plávali po najpokojnejších vodách a v čo najvhodnejšom ročnom období. Ak aj hrozí na mori nepriaznivejšie počasie, lodný radar včas varuje kapitánsky mostík, aby sa loď takémuto počasiu vyhla. Naviac sú lode vybavené stabilizátormi, ktoré umožňujú príjemnú plavbu i na nepokojnom mori. Vďaka veľkosti výletných lodí často ani nepocítite, že ste v pohybe.
V prípade obáv z morskej choroby odporúčame rezervovať si kajutu v strede lode na nižšom poschodí a pribaliť vhodné lieky. Podstatnú úlohu vo výskyte kinetózy tiež pravdepodobne zohrávajú psychické vplyvy. Pokúste sa teda myslieť na niečo príjemné a sledovať horizont. Pre prípadné zvýšené ťažkosti je vždy na palube k dispozícii pohotovostná lekárska služba.

Zdravotné vybavenie a poistenie - Lekárska služba
Lekárske centrum na palube je kvalitne vybavené a personál plne kvalifikovaný. Pohotovosť je 24 hodín denne. Ak pravidelne beriete lieky, nezabudnite si ich pribaliť dostatočné množstvo, pretože na lodi nemusia byť zásoby lieku, ktorý práve užívate.

Poistenie
Komplexne vám zabezpečíme zodpovedajúce cestovné poistenie vás i vašej batožiny.

Nákupy

Nemusíte byť práve vášnivými kupujúcimi na to, aby ste si našli príležitosť k skvelému nákupu v lodných obchodoch alebo pri výletoch na pevnine.
Darčekové obchody a butiky na palube ponúkajú najrôznejší tovar. Nájdete tu importované parfémy, kozmetiku, oblečenie pre voľný čas, šperky, hodinky, suveníry. Alkohol a zahraničné cigarety si môžete kúpiť i za duty free ceny.Ako sa pobaliť

Odporúčame vám vziať si so sebou jednu väčšiu batožinu, ľahšie sa vám umiestni v kajute. Batožinová služba je na lodi bezplatná.

Oblečenie
Atmosféra na lodi je uvoľnená a neformálna. Vo všeobecnosti budete potrebovať oblečenie primerané ročnému obdobiu a teplejšie oblečenie na večery. Takisto si zoberte pohodlné topánky na celodenné nosenie a výlety. Pri citlivosti na slnko nezabudnite prikrývku hlavy.
Na raňajky a obed, ktoré sú formou bufetových stolov, je povolené bežné oblečenie, nie však plavky, bosé nohy alebo roztrhané rifle.
Elegantné neformálne oblečenie sa vyžaduje na večeru. Muži majú mať sako a kravatu.
Zvyčajne sa usporadúvajú dve až tri galavečere počas každej plavby. Ženám tu odporúčame kokteilové alebo večerné šaty, mužom smoking alebo formálny oblek.
O vhodnom oblečení počas podujatí informuje kapitán denne v lodných novinách.